featured
  1. Haberler
  2. Gündem
  3. Tekfen Holding, 17 milyon dolarlık bir bedelle Babadağ Elektrik’in satın alınmasını öngören pay alım satım sözleşmesini imzaladı.

Tekfen Holding, 17 milyon dolarlık bir bedelle Babadağ Elektrik’in satın alınmasını öngören pay alım satım sözleşmesini imzaladı.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tekfen Holding, yenilenebilir enerji alanındaki stratejik hedeflerini gerçekleştirmek amacıyla Babadağ Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ şirket hisselerinin tamamını 17 milyon dolar bedelle satın almayı öngören bir pay alım satım sözleşmesi imzaladı.

Şirket, Balıkesir ilinde bulunan ve toplamda 9,6 MW kurulu güce sahip olan, ayrıca 14,4 MW üretim lisansına sahip Babadağ Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirket hisselerinin tamamını satın alma konusundaki bu adımı, teknoloji, inovasyon ve sürdürülebilirlik odaklı strateji ve yatırım planının bir parçası olarak atılmış önemli bir adım olarak duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, sözleşmenin kapanış tarihinde net borçluluk hesaplamaları dikkate alınarak devir bedelinin belirleneceği ve bu sürecin Rekabet Kurumu ve diğer yasal izinlerin alınması gibi ön koşulların tamamlanmasının ardından gerçekleştirileceği belirtildi.

Hisse devri ve ödeme işlemlerinin, gerekli tüm yasal izinlerin alınması ve Rekabet Kurumu tarafından onaylanmasının ardından tamamlanması bekleniyor.

Tekfen Holding, 17 milyon dolarlık bir bedelle Babadağ Elektrik’in satın alınmasını öngören pay alım satım sözleşmesini imzaladı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir