featured
  1. Haberler
  2. Dünya
  3. Tab Gıda San. ve Tic. A.Ş. Halka Arzında Pay Alan Fonlar Üstten Verdi Alttan Aldı!!!!

Tab Gıda San. ve Tic. A.Ş. Halka Arzında Pay Alan Fonlar Üstten Verdi Alttan Aldı!!!!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tab Gıda San. ve Tic. A.Ş. (TABGD) 23 Aralık 2023 tarihinde, 52.500.000 adet pay eşit dağıtım usulü ile ve 130 TL bedelle halka açılarak Borsa İstanbul’da işleme başlamıştır.

Halka arz edilen payların dağılımı aşağıdaki şekilde yapılmış ve bu çerçevede bireysele verilenin 1/4 oranında, 10.500.000 adet payın Yurtiçi Kurumsal’a verilmesi uygun görülmüştür.

TABGD’nın ilk işlem gördüğü günü takip eden iki hafta içerisinde kurumsal tarafından alınan payların %73’ünün, %38 civarı karlı olarak yaklaşık 180 TL bedelle satıldığı görülmektedir.

Buraya kadar herşey normal tabii ki, özel/tüzel kişi aldığı hisseyi istediği yerde satmakta serbettir, sonuç olarak borsada beklenti yerine geldiğinde yatırımcı (!) karını almalıdır.

Tam herşey normal derken, Ocak 2024 başı itibariyle Fonlar beklentisinin gerçekleştiğini düşündüğü hissede yeni bir şey görüp tekrar oyuna girmeye karar veriyor.

130 TL bedelle halka arzda pay alan ve bu payları yaklaşık 180 TL ortalama ile satan Fonlar, Ocak 2024 başı itibariyle bu sefer 134 TL ortalama ile geri aldı.

Her ne kadar satan ve alan fonların içeriğini mevcut düzenlemeler sebebiyle bilemesek de, fonların bile trade edip trend belirlediği günümüzde, demek ki artık değer yatırımcılığı bir süre fonlar için bile rafa kaldırıldı.

Tab Gıda San. ve Tic. A.Ş. Halka Arzında Pay Alan Fonlar Üstten Verdi Alttan Aldı!!!!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir