featured
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Leadport, Sabancı ARF’tan 250 bin USD yatırım aldı

Leadport, Sabancı ARF’tan 250 bin USD yatırım aldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dijitalden gelen leadlerin satışa dönüşüm oranını 8 kata kadar artıran teknoloji girişimi Leadport, Sabancı Holding’in hızlandırma kuruluşu Sabancı ARF’tan 250 bin USD yatırım alarak son bir yılda değerini 3,6 kat artırdı.

Dijital kanallardan gelen potansiyel müşterilerin en verimli şekilde yönetilerek, şirketlerin satışlarını arttırmalarına ve büyümelerine yardımcı olan yerli girişim Leadport, Şirket Ortağım melek yatırım ağından aldığı tohum öncesi yatırımından sadece bir yıl sonra, değerlemesini 3,6 kat artırarak Sabancı Holding’in hızlandırma kuruluşu Sabancı ARF’tan ayni ve nakdi toplam 250 bin USD yatırım aldığını duyurdu. Bu yatırım ile birlikte Leadport’un şirket değerlemesi 90 milyon TL’ye ulaştı.

Leadport’un Yeni Hedefi Amerika Pazarı

Sabancı ARF ortaklığı ile şirket değerlemesinin 65 milyon TL arttığını belirten Leadport Kurucu Ortağı Alper Barut, “Leadport satışa çıktıktan sonra 1 yıl kadar kısa bir sürede çalıştığımız kurum sayısı 80’e ulaştı. Şimdi ‘tak-çalıştır’ iş modeliyle Amerika pazarında, teknoloji alanında ülkemizi temsil etmeyi hedefliyoruz” dedi.

Leadport’un kısa zamanda gösterdiği gelişimi vurgulayan Sabancı ARF Lideri Yeliz Erinçkan, Leadport’un çok güvendikleri girişimlerinden biri olduğunu, yurtdışında da başarılı bir hikaye yazacaklarına olan inancını dile getirdi. Yeliz Erinçkan, Sabancı ARF yatırımı ile birlikte artık Leadport’un yönetim kurulunda yer alacak.

Sabancı Üniversitesi’nden başarı bursuyla mezun olan Kurucu Ortak Alper Barut’un ilk girişimi Eşarj’ı da Sabancı Holding iştiraklerinden Enerjisa satın almıştı. Alper Barut, ikinci girişiminin de yine Sabancı Grubu iştiraki olan Sabancı ARF’den yatırım almış olmasına değinirken, sözleşme sürecinin Sabancı Holding’in kurucularından merhum Sakıp Sabancı’nın ölüm yıl dönümüne denk geldiğini belirtti. Bu sürecin kendisi için ayrı bir önemi olduğuna vurgu yaparken, Sakıp Sabancı’nın öncülüğünde açılan bu yolda Sabancı Holding’in girişimcilerin hayatındaki yerine değinerek kendisini rahmet ve minnetle andı.

Satışa dönüşme oranında 8 kat verimlilik

Leadport, “Altın Arama” özelliği sayesinde, müşteri adayı ihtiyacını online olarak ilettiği anda sadece 7 saniye içinde doğru şirket yetkilisinin anında müşteriyle telefonda görüşmesini sağlayan bir girişim olarak öne çıkıyor.

Leadport, telefon görüşmeleri dahil olmak üzere tüm müşteri takip süreçlerini dijitalleştirerek, hem uzaktan çalışma ekiplerine kolaylık sağlıyor, hem de telefon görüşme kayıtlarının yapay zeka analizi sayesinde, satış ekiplerine verimlilik sağlarken, satış analitiği ve veriye dayalı satışa ön ayak olarak şirketlerin satışlarını ve gelirlerini arttırarak, büyümelerine yardımcı oluyor.

Leadport’u kullanan şirketlerin lead’lerinin satışa dönüştürme oranını 8 kata kadar artırdığı belirtiliyor.

Leadport, Sabancı ARF’tan 250 bin USD yatırım aldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir