featured
  1. Haberler
  2. Borsa
  3. Yenilenebilir enerji sektörüne ürün tedariğinde borsamızın gözde şirketi Astor da neler oluyor ?

Yenilenebilir enerji sektörüne ürün tedariğinde borsamızın gözde şirketi Astor da neler oluyor ?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halka arzı ile birlikte ciddi talep gelmiş ve çok sert fiyat hareketleriyle arz fiyatının yaklaşık 12 katı bir yükseliş yaşamıştı.

Gördüğü en yüksek fiyat olan 151.40 seviyesinden çok sert satış gelmiş ve 83.25 seviyesine kadar geri çekilmişti, oradan tekrar başlayan hareket ise 135.90 ‘ da son buldu.

Hemen akabinde gelen patronun 29.900.000 lot malı kurumsal satıcıya satacağı kap haberi ile birlikte hisse de düzensiz fiyat hareketleri devam ediyor.

Son zamanlarda patron satışlarında sık gördüğümüz mal satışı organizasyonu hep kurumsal satıcıya söylemi üzerinden yapılıyor.

Ne gariptir ki dolaşıma sokulan mal takas tarafında HSBC ‘ye koyuluyor. Oradan TEB Bank ‘ a devrediliyor ve tahtaya satış olarak gelmeye başlıyor.

son dolaşıma sokulan 29.900.000 lot malın da TEB Bank 20 küsur milyonunu sattı.

Bu satışlar esnasında tahtada yukarı ve aşağı yönlü sert hareketler gerçekleşmeye devam ediyor. Kısacası ihaleyi alan ekip patronun malını çıkmaya çalışıyor.

Bist 30 ‘ a alınan ve vadeli işlemlerde de işlem görmeye başlayan Astor hissesinde daha ilk yılını bitirmesi ile birlikte pay satışı yapılmasını büyük handikap olarak görüyorum. 151.40 ile 83.25 fiyat bantları arasında çok sert testere hareketlerine maruz kalan ve patron satışı gören hisse de , yatırımcılar oldukça kızgın. Bir benzerini Gesan hissesinde de görmüştük ve pay satışı yapıldığı söylenen fiyata hala ulaşamadılar. Kapılar arkasında iskontolu satış dedikoduları bütün yatırımcıların kulağında ve herkes tedirgin.

Yenilenebilir enerji sektörüne ürün tedariğinde borsamızın gözde şirketi Astor da neler oluyor ?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir