1. Haberler
  2. Borsa
  3. Citi St. James’s Place hisselerini yükseltti, değerlemenin cazip olduğunu söyledi

Citi St. James’s Place hisselerini yükseltti, değerlemenin cazip olduğunu söyledi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Perşembe günü Citi, St. James’s Place plc (STJ:LN) (OTC: STJPF) hisselerini Nötr’den Satın Al’a yükseltirken, fiyat hedefini 6,53 GBP’den 6,15 GBP’ye hafifçe düşürdü. Varlık yönetimi firmasının hisse senedi geçtiğimiz yıl, birden fazla ücret indirimi, temettünün yeniden düzenlenmesi ve geçmiş hizmet sunumunu da içeren bir dizi finansal düzenlemenin etkisiyle yaklaşık %60’lık önemli bir düşüş yaşadı.

Firmanın 2023 yılı sonuçları Citi tarafından çok önemli bir an olarak tanımlandı. James’s Place, yeni CEO’sunun yönetiminde, daha düşük ücretler uygulayarak, geçmiş hizmetler için karşılık ayırarak ve nakit marjını kaldırarak düzenleyici riskleri azaltmak için çaba sarf etti ve bu da sermaye getirisine ilişkin endişeleri giderdi. Bu değişiklikler, şirketin performansını ve itibarını etkileyen zorluklara bir yanıt olarak görülüyor.

Citi’nin analizi, St James’s Place’i etkileyen olumsuz faktörlerin artık mevcut hisse senedi fiyatına yansıdığını gösteriyor. Şirket tarafından yapılan ayarlamalar ve beklentilerin yeniden ayarlanmasıyla Citi, olumsuz duyarlılığın büyük ölçüde hesaba katıldığına inanıyor. Firmanın mevcut değerlemesinin cazip görülmesi, Citi’nin hisse senedini Satın Al statüsüne yükseltme kararına yol açtı.

James’s Place’in Citi tarafından yeniden değerlendirilmesi, şirketin finansallarının ve alınan son stratejik önlemlerin kapsamlı bir incelemesinin ardından geldi. Fiyat hedefindeki düşüşe rağmen, genel görünüm iyileşti ve Citi değerlemeyi daha olumlu bir yatırım duruşunu garanti edecek kadar cazip buldu.

Citi St. James’s Place hisselerini yükseltti, değerlemenin cazip olduğunu söyledi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir