featured
  1. Haberler
  2. Gündem
  3. SPK’dan, bir şirketin pay, üç şirket ve üç bankanın borçlanma aracı ihracına onay geldi.

SPK’dan, bir şirketin pay, üç şirket ve üç bankanın borçlanma aracı ihracına onay geldi.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), bir şirketin hisse senedi ve üç şirket ile üç bankanın borçlanma araçlarının ihracını onayladı.

SPK’nın haftalık bültenindeki karara göre, QNB Finans Finansal Kiralama AŞ, iç kaynaklardan karşılanmak üzere 885 milyon TL bedelsiz sermaye artırımı yapacak. Şirketin mevcut 115 milyon TL olan sermayesi 1 milyar TL’ye yükselecek.

Sümer Faktoring AŞ’nin 150 milyon TL, Uludağ İçecek Türk AŞ’nin 2 milyar TL, Ak Faktoring AŞ’nin 189,6 milyon TL ve Fibabanka AŞ’nin 10 milyar TL nominal değerde tahvil/finansman bonosu ihracı ile Denizbank AŞ’nin 2 milyar dolar nominal değerde yeşil/sürdürülebilir tahvil/finansman bonosu ihracı ve Vakıfbank’ın 5 milyar dolar nominal değerde tahvil/finansman bonosu/sermaye benzeri borçlanma aracının yurt dışında satışı SPK tarafından onaylandı.

SPK ayrıca, Hedef Varlık Kiralama AŞ’nin 500 milyon TL nominal değerde Yönetim Sözleşmesine Dayalı Kira Sertifikası ihracını da onayladı.

Polen Menkul Değerler AŞ’nin ticaret ünvanının “Papara Menkul Değerler AŞ” olarak değiştirilmesi talebi de olumlu karşılandı.

SPK Bültenini okumak için : https://spk.gov.tr/data/65e0d7848f95db07f0de960a/2024-13.pdf

SPK’dan, bir şirketin pay, üç şirket ve üç bankanın borçlanma aracı ihracına onay geldi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir