featured
  1. Haberler
  2. Halka Arz
  3. Alves “Bol” Nefes.

Alves “Bol” Nefes.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halka arz furyasına Alves Kablo’ da katıldı. 19.45 TL fiyat ile Ana Pazar da işlem görmeye başlayacak. Şirketin kasasına halka arzdan yaklaşık 743mTL para girişi olacak. Bu gelirin 3 ‘ te 1 ‘ ini borç ödemede kullanacak. Geri kalan geliri ise İşletme sermayesi ve ihracata yönelik kapasite artışında kullanacağını belirtiyor.

Fiyat tespit raporuna göre 24.06 TL fiyat belirleniyor ve %20 iskonto ile 19.45 TL fiyattan arz ediliyor. Tabiki bu arada F/K 12.51 , PD/DD 6.55 oluyor. Bu fiyat tespit raporu gerçekten hangi kriterlere göre hazırlanıyor ki Piyasa değeri Defter değerinin 6.5 katına tekabül ediyor.
40m lot ile halka arz ediliyor. 32m lot Bireysel yatırımcıya 12’şer lot olarak dağıtılıyor. Kalan 8m lot ise Yurt içi Kurumsal yatırımcıya dağıtılıyor.

Takasa baktığımızda Yatırım Ortaklıkları , Yatırım Fonları , Emeklilik Fonları ve İşbank A.Ş ‘ de toplamda 2.411.169 lot bu kurumlarda bulunuyor. Kalan 5.588.831 lot ise bireysel yatırımcının da mal aldığı ana takas saklayıcı kurumlarda saklanıyor. Diğer arzlara nazaran Takaslardaki fon ağırlığı bu şekilde gizleniyor.

Onur Arıkan

Alves “Bol” Nefes.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir