featured
  1. Haberler
  2. Kripto Haberleri
  3. Bitcoin yine 64 bin doların üzerini test etti

Bitcoin yine 64 bin doların üzerini test etti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, Borsada süreç gören fonların hafta başında güçlü talebine ait beklentilerin ard arda ikinci günde de yükseldi ve rekor seviyesine yaklaştı.

Bitcoin, Kasım 2021’den bu yana ilk defa 64.000 doların üzerine çıkarak 64.279 dolara yükseldi ardından 63.622 dolara geriledi.

Bu yükselişte, 11 Ocak’ta işlem görmeye başlayan, ABD’de listelenmiş Bitcoin ETF’lerinin en büyük kripto token’ına yönelik talep yatıyor. Bitcoin son 12 ayda yaklaşık yüzde 186 artış gösterdi.

Sosyal ticaret platformu Alpha Impact’in kurucu ortağı Hayden Hughes, “Hafta sonundaki düşük likidite göz önüne alındığında, piyasalar bu geceki ETF girişlerinin devam edeceği ve fiyatların yükselmeye devam edeceği beklentisiyle yukarı yönlü hareket ediyor” dedi.

BlackRock ve Fidelity Investments’ın da ortalarında bulunduğu bir küme fon tarafından sunulan ABD Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülmesinden bu yana 7,35 milyar dolarlık net yatırım yapıldı.

Yatırımcılar, ETF’lerin güçlü talebi ve bu yılın sonlarında beklenen Bitcoin yarılanması öncesinde fırsatı kaçırma kaygısı göz önüne alındığında, fiyatın yakında Kovid salgını sırasında ulaşılan yaklaşık 69.000 dolarlık rekoru geçeceği üzerine tahminlerde bulunuyor.

Bitcoin yine 64 bin doların üzerini test etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir