featured
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. Şirketlerde Bugün

Şirketlerde Bugün

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

-Meka Beton’un bağlı ortaklığı Meka İthalat yurt dışı yerleşik üç şirketten 845 bin 850 euro tutarında beton santralleri siparişi aldı.

– AGROT, bağlı ortaklığı olan Ayazağa Depoculuk A.Ş. depoculuk ruhsatı alarak faaliyetlerine başladı. Bu kapsamda, Fastlog Otomotiv A.Ş. ile bağlı ortaklığı arasında “İşletmecilik Sözleşmesi” imzalandı. Sözleşmeye göre 2024 yılı için 1,1 milyar TL, 2025 yılı için 3,2 milyar TL’lik ciro hedeflenmektedir.
– KCHOL, yönetim kurulu hisse başına net 7,20 TL kâr payı kararı aldı. Genel kurul kabul ederse ödeme 24 Nisan’da gerçekleşecek.
– MAVI, gerçekleşen sermaye artırımı nedeniyle kâr payı dağıtım kararını güncellendi. Kâr payı dağıtım kararı hisse başına net net 3,82 TL’den 1,91 TL’ye revize edildi. Kâr payı ödeme tarihi ise 6 Mayıs 2024 olarak sabit kaldı.
– OTKAR, Romanya Milli Savunma Bakanlığı’nın şirketi olan C.N. Romtehnica S.A.’nın açmış olduğu, 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı araç alımı ile ilgili ihaleye teklif verdi.
– SKYMD, yönetim kurulu hisse başına net 0,13 TL kâr payı kararı aldı. Genel kurul kabul ederse ödeme 27 Mart’ta gerçekleşecek.
– SNICA, Alt yapı ve üst yapı boru, kombi ve radyatör ürünleri satış sözleşmeleri kapsamında toplam 60.000.000 TL tutarında ürün satış sözleşmeleri imzaladı. Şirketin son dört çeyrek hasılatı 1,3 milyar TL’dir.

haber;finanshub.com

Şirketlerde Bugün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir