featured
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. 200 Şubeli Gıda Firması İflas Etti

200 Şubeli Gıda Firması İflas Etti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçmiş yıllarda bir çalışanı ile “mesai ücreti” yüzünden şantaj ve tehdit ile gündem gelen Maksul Gıda, bu seferde iflas ile gündeme geldi.
Maksul Gıda, 400 milyon TL borçla iflas etti!
Türkiye genelinde 200 şubesinde bakliyat, baharat ve kuruyemiş satışı yapan Maksul Gıda, mali darboğaza girdi. Şirket, mahkemeden konkordato talep etti. Dava dosyasına, borçların ödenemediği yönünde bilirkişi raporu girdi. Mahkeme 400 milyon lira borcu olan şirket için dün iflas kararı verdi. 

Art arda yeni şubeler açan Maksul Gıda, 3 yıl önce mali darboğaza girdi. Maksul Gıda ile sahibi Hakan Şenol için konkordato talebinde bulunuldu. Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, şirkete yönelik konkordato kararı verdi. Ancak, ilk derece mahkemesinin verdiği kararı İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi kaldırdı.

İstinaf Mahkemesi’nin verdiği karar sonrası dosya yeninden Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne geldi. Bu süreçte, alacaklılar borçların ödenmediğini, şirket varlıklarının ise başka kişilere devredildiği bilgisini mahkemeye bildirdi.

RAPOR ‘OLUMSUZ’ ÇIKTI

Mahkeme, dosyaya ilişkin bilirkişi raporu aldırdı. Prof. Dr. Serdar Kale, Prof. Dr. Fatma Pamukçu ve Mali Müşavir Deniz Akkaya Mar’ın mahkemeye sunduğu raporda, şirketin toparlanmasının güç olduğu kaydedildi.

DÜN İFLAS KARARI VERİLDİ

Dün görülen duruşmada mahkeme Maksul Gıda ile sahibi Hakan Şenol için iflas kararı verdi. Şirkettem, kamunun yanı sıra çok sayıda işçinin de parasını alamadıkları anlaşıldı. Kararla birlikte, şirketin tasfiye süreci de başladı. Borç miktarı ise 400 milyon TL olarak kayıtlara girdi. Bu arada, bir ara 200 kadar şubeye erişen şirketin şimdilerde 50 kadar şubesi faaliyette.

İŞÇİLER, AYLARDIR MAAŞLARINI ALAMADI

İflasına karar verilen Maksul Gıda’nın 200 kadar çalışanın da, aylardır maaşlarını alamadıkları anlaşıldı

200 Şubeli Gıda Firması İflas Etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 23 Haziran 2024, 00:30

    […] 200 Şubeli Gıda Firması İflas Etti […]

    Cevapla