featured
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. SPK Bülteninde Yeni Arz Çıkmazken, İNFO Menkul Değerlere Para Cezası Çıktı

SPK Bülteninde Yeni Arz Çıkmazken, İNFO Menkul Değerlere Para Cezası Çıktı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SPK, işlem yasağı olan iki hesaptan emir iletilmesi sebebiyle İnfo Yatırım’a 3,1 milyon TL tutarında idari para cezası verdi.

Kurul ayrıca ;

-Türker Proje Gayrı̇menkul ve Yatırım Gelı̇ştı̇rme AŞ (TURGG) pay piyasasında 27.07.2022-05.08.2022 döneminde gerçekleştirilen işlemler ile ilgili olarak yapılan inceleme sonucunda, aşağıdaki tabloda yer alan idari para cezalarının uygulanmasına karar verilmiştir.

-Balatacılar Balatacılık Sanayi ve Ticaret AŞ’nin (Şirket) hesap ve işlemlerinin 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu (SPKn) ve ilgili mevzuat kapsamında incelenmesi sonucunda, aşağıdaki tabloda belirtilen suç duyurularının/ihbarlarının yapılmasına karar verilmiştir.

SPK ayrıca “PAYLARIN İLK HALKZ ARZI ARZI ÖNCESİ UYULACAK ÖN ŞARTLARDAKİ TUTARLARIN İNDİRİMİNE İLİŞKİN KURUL İLKE KARARI” almıştır.

Buna göre;

Halka açılma amacıyla Kurulumuza başvuran ortaklıkların özellikle sektörel bazda farklılıklarından kaynaklanan finansal tablolarındaki tutarlarda belirli bir düzeye ulaşmanın zorluğu ve TBMM’de 31.10.2023 tarihinde onaylanan 12. Kalkınma Planı (2024-2028) da dikkate alınarak, sermaye piyasaları yoluyla ülkemiz ekonomisindeki cari açığın azaltılmasına katkı sağlamak, bu suretle ülkemiz
büyümesini cari fazla yaratarak sürdürülebilir kılmak ve ayrıca yeşil ve sürdürülebilir büyümeye katkı sağlamak amacıyla sektörel bazda farklı düzenlemeler yapılmasında fayda mülahaza edilmiştir.

SPK Bülteninde Yeni Arz Çıkmazken, İNFO Menkul Değerlere Para Cezası Çıktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir