featured
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Türkiye’nin Kargo Devi “GKN Kargo” iflas etti

Türkiye’nin Kargo Devi “GKN Kargo” iflas etti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

YAKLAŞIK 600 MİLYON LİRALIK BORÇLA İFLAS ETTİ

GKN Kargo, Temmuz 2023’te Galatasaray ile masaya oturmuş ve bir sponsorluk anlaşması yapmış ve 7 Eylül 2023 tarihinde GS kulübü başkanı Dursun Özbek ve Erden Timur’un da katılımıyla imza töreni yapılmıştı. Bu anlaşmaya göre şirket, Galatasaray’a 42 milyon TL ödeyecekti. Ancak aradan geçen 4 ay sonunda, 4 Ocak günü İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne konkordato talebinde bulunan şirketin olası hacizlere karşı korunması talep edilmişti. Şirketin mali krize girmesinin en temel nedeni ise Galatasaray ile yapılan sponsorluk anlaşması gösterildi. Anlaşma gereği kulübe yapılacak 42 milyon liralık ödeme için “şirket kımıldayamaz hale geldi” denildi. ???? (Faizleri ile beraber 600 milyon TL’lik borcun 42 milyon TL bahane edilmesi manidar, insana sormazlar mı bu kadar borç var ise neden sponsor oldun diye? Maksat ne??)
Mahkeme, yapılan başvuru sonrası 3 aylık geçici mühlet vermiş ve konkordato komiseri ataması yapılmıştı. Mahkeme, şirketin mali durumunun düzelmesinin imkansız olduğunu kanaat getirerek iflas kararı açıklarken, milyonlarca müşteriye hizmet eden kargo firmasının şubelerinin tek tek kapatılacağı öğrenildi.

Son yıllarda artış gösteren internetten alışveriş çılgınlığı, özellikle e-ticaret siteleri ile işbirliği yapan kargo firmalarının hızla büyümesine neden olmuştu.

Türkiye’nin Kargo Devi “GKN Kargo” iflas etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir