featured
  1. Haberler
  2. Borsa
  3. Dev ihaleyi FORTE kaptı…

Dev ihaleyi FORTE kaptı…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş. (FORTE), savunma sanayindeki yetkinliğini bir kez daha kanıtladı. Şirket, Millî Savunma Bakanlığı Tedarik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği Komuta Kontrol Bilgi Sistemleri Altyapısı Bilgi Güvenlik Yönetim Sistemi ihalesinde büyük bir başarıya imza attı. İhale komisyonunun bildirdiğine göre FORTE, ihalede 2. ve 11. kısımlar için en iyi fiyat teklifini vererek yarışmayı kazandı.

15 Nisan 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP) yapılan resmi açıklamada, ihale komisyonunun karar yazısının şirkete ulaştığı ve söz konusu ihale bedelinin KDV hariç toplam 989.000,00 USD (Dokuzyüzseksendokuzbin Amerikan Doları) olduğu belirtildi. FORTE, bu önemli kazanımın ardından yapılacak olan sözleşme imzalanma sürecini ve sonrasında gerçekleştirilecek olan adımları kamuoyu ve pay sahipleri ile ayrıca paylaşacağını duyurdu.

Ayrıca FONET hissesinin geçmiş performansı, finans piyasalarında dikkat çeken bir yükselişe işaret ediyor. İncelediğimiz grafikte, son bir yıl içinde hissenin değeri %465.64 gibi olağanüstü bir artış gösterdiği göze çarpıyor. Kısa vadeli dalgalanmaları bir kenara bıraktığımızda, hisse senedinin günlük ve haftalık bazda elde ettiği kazançlar dahi olumlu bir tablo çiziyor.

Her ne kadar son bir ayda hissenin değeri %3.33 oranında düşüş yaşamış olsa da, yıllık perspektife baktığımızda karlı bir yatırım olduğu anlaşılıyor. Bu düşüş, piyasaların doğal dalgalanmalarının bir parçası olarak değerlendirilebilir. Altı aylık bir değer kaybı yaşanmasına rağmen, güncel yıl bazında hissenin %14.07 oranında artış göstermesi, yatırımcılar için pozitif bir gösterge olarak kabul edilebilir.

Yapılan KAP Açıklaması:

”Şirketimizin, Millî Savunma Bakanlığı Tedarik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Komuta Kontrol Bilgi Sistemleri Altyapısı Bilgi Güvenlik Yönetim Sistemi ihalesinde 2. Ve 11. Kısımlar için en iyi fiyatı sunarak birinci olduğu ihale komisyonu tarafından tarafımıza bildirilmiş olup karar yazısı şirketimize ulaşmıştır. İhale bedeli KDV hariç 989.000,00 USD’dir. (Dokuzyüzseksendokuzbin AmerikanDoları). Sözleşme imzalandığı zaman kamuoyuna ayrıca bilgilendirme yapılacaktır. Kamuoyuna ve Pay sahiplerimize duyurulur. Saygılarımızla”

Dev ihaleyi FORTE kaptı…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir