featured
 1. Haberler
 2. Borsa
 3. Sanica Isı Sanayi A.Ş. Isınıyorsa Sorun Yok Ama, Diğeri İse Ayıp Eder!!

Sanica Isı Sanayi A.Ş. Isınıyorsa Sorun Yok Ama, Diğeri İse Ayıp Eder!!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

24 Kasım 2022 tarihinde 40 milyon lot ve 20,03 TL bedelle Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan Sanica Isı Sanayi A.Ş. işlem gördüğü süreç içerisindeki inişli çıkışlı seyri sonrasında son iki gündeki pozitif ivmeli hareketi ile yatırımcının dikkatini üzerine çekmeye başladı.

Hissenin geçmiş dönemdeki işlemlerini incelediğimizde;

-Halka arz edildikten hemen sonra kurumsal (!) tarafınan, halka arzda alınan hisselerin satışını yapıması ile hissenin düşüş trendine girdiği sonrasında ise halka arz fiyatına gelen hissenin, kısa bir süre içerisinde Garanti özelinde yapılan alımlarla 48 TL bandına gittiği ve tekrar 28 TL bandında yatay seyir izlediği görülmekte.

135 milyon sermayesi ve 40 milyon lot payin fiili dolaşımda olduğu SNİCA’nın Aralık 2023 tarihi itibariyle ortaklık yapısı aşağıdaki gibidir.

Tam bu aşamada iki adet bildirim KAP’a düşer. Fiili dolaşımı 40 milyon lot olan hissede 8 milyon lot pay fiili dolaşıma sokulmak suretiyle ortak satışı yapılacaktır.

  Bahse konu hisseler önce İntegral üzerinden fiili dolaşıma girer, arklasından da İş ve Garanti’ye virmana dağıtılır.

  İşaretli olan alanda ortak payları tahtaya inmiştir ve geriye size ne kalmıştır veya yol haritası nasıl oalcaktır?

  Bir süre acaba ne yapacağız, kiminle yapacağız diye kara kara düşünen tahta sonradan sanırım yola kiminle çıkacağını netleştirip sahneye çıkmaya karar verdi.

  Şimfilik pek bir belirti yok ama İş ve Garanti üzerinde olan 8 m lot payın akıbetini ben de çok merakla izliyor olacağım.

  Sanica Isı Sanayi A.Ş. Isınıyorsa Sorun Yok Ama, Diğeri İse Ayıp Eder!!

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir