featured
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. KAP; Şirket Haberleri

KAP; Şirket Haberleri

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
  • CUSAN – 22.04.2024 tarihinde (bugün) yapılan Yönetim Kurulu toplantısında, daha önceki duyurularımızda detayları açıklanan yeni tesis yatırımımızın yapıldığı, Şirket ortaklarımızdan Sn. Murat Ruhi Çuhadaroğlu ve Sn. Halil Nejat Çuhadaroğlu’nun mülkiyetinde bulunan, Evrensekiz Organize Sanayi Bölgesi, Evrenseki Yolu, Lüleburgaz/KIRKLARELİ adresinde ve Lüleburgaz Tapu Sicil Müdürlüğü nezdinde 343 Ada 1 Parsel’de kayıtlı 158.637,12 m2’lik arsa niteliğindeki taşınmazın tamamının Şirketimiz tarafından aşağıdaki şartlar dahilinde satın alınması kararlaştırılmıştır:

– Tutar: KDV hariç 634.549.000,00 TL (AltıYüzOtuzDörtMilyonBeşYüzKırkDokuzBinTürkLirası, değer tespiti SPK tarafından yetkilendirilmiş değerleme kuruluşu tarafından yapılmıştır).

– Ödeme Vadesi: 6 Yıl (Ödeme yıllık taksitlerle yapılacaktır. Yıllık taksitler 15.04.2025 tarihinde başlayacak olup 15.04.2030 tarihinde bitecektir). 

– Özel Şart: Ödenecek taksit tutarları sözleşme tarihinden taksit ödeme tarihine kadar gerçekleşen ortalama enflasyona [(Yİ ÜFE+TÜFE)/2] endekslenecektir.

Resmi satış işlemi tamamlandığında ayrıca duyuru yapılacaktır.

  • POLHO Bağlı ortaklıklarımızdan Polisan Hellas S.A. tarafından Şirketimize bugün yapılan bildirime istinaden, 06.09.2023 tarihinde KAP’ta duyurmuş olduğumuz sel felaketiyle ilgili olarak hasar ve onarım çalışmalarının tamamlandığı ve Polisan Hellas’ın Volos fabrikasındaki üretim faaliyetlerine 19 Nisan 2024 tarihi itibarıyla başladığı tarafımıza bildirilmiştir.
  • GSDHO – 29 Aralık 2023 tarihli KAP açıklamasında; kaynak kuruluşların alacakları ile diğer varlıklarının satın alınması, tahsili, yeniden yapılandırılması ve satılması amacına yönelik olarak faaliyet göstermek üzere GSD Holding A.Ş.’nin %100 bağlı ortaklığı olarak 100.000.000 TL sermayeli GSD Varlık Yönetim Anonim Şirketi unvanlı bir şirket kurulmasına karar verildiği bilgisi paylaşılmıştı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından GSD Varlık Yönetim A.Ş.’ nin kuruluş izni verilmiştir. Faaliyet izni için gerekli başvuru işlemlerine başlanılmıştır.
KAP; Şirket Haberleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir