featured
  1. Haberler
  2. Bankacılık
  3. ABD GEZİSİ İPTAL’ Mİ????

ABD GEZİSİ İPTAL’ Mİ????

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın 9 Mayıs’ta yapacağı açıklanan ABD gezisine ilişkin olarak dedikodular çıkmaya başladı..

Haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, İsrail’e yapılacak olan 26 milyar dolarlık yardımın onaylanması nedeniyle ABD gezisini iptal ettiği yazıyordu.

Haberle ilgili teyit ya da yalanlama yoluna gidilmedi. Ben de haberin doğruluğunu ya da yanlışlığını araştırmak için özel bir çaba içine girmedim. İstedim ki her şey doğal seyrinde devam etsin. Ama başka bir gelişme de yaşanmadı. Her şey anında yalanlanır ya da doğrulanırken bu konuda bir gelişme yaşanmaması da tuhafıma gitti. Bunun üzerine haberin doğruluk derecesini soruşturmaya karar verdim. Şu an için notunu düşüyorum çünkü dış politikada çok hızlı gelişmeler yaşanıyor.

Önce edindiğim bilgiyi paylaşayım.

ABD GEZİYİ İPTAL ETMEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD gezisinin iptal edildiğine dair ABD tarafından bir bilgi verilmiş değil. Zaten ABD’liler bu ziyaretin yapılmasını istiyorlar. ABD’nin ziyareti iptali söz konusu değil. Onlar 9 Mayıs’ta yapılacak olan Biden-Erdoğan görüşmesi için hazırlanıyorlar. Görüşmeye ilişkin ön hazırlıkları yürütmek üzere geçen hafta ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar vekili John Bass Ankara’daydı. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edildi. John Bass, 15 Temmuz döneminde ABD’nin Ankara Büyükelçisi’ydi. Benim için soru işaretleri taşıyan bir büyükelçidir. Ama Erdoğan’ın ABD ziyaretiyle ilgili görüşmeleri olumlu geçti.

ABD GEZİSİ İPTAL’ Mİ????

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir