featured
  1. Haberler
  2. Borsa
  3. Rusya’daki Kuraklık, Tahıl Fiyatlarını Uçurdu..

Rusya’daki Kuraklık, Tahıl Fiyatlarını Uçurdu..

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya Meteoroloji Merkezi dün yaptığı açıklamada, ülkenin ana buğday yetiştirme ve ihracat bölgelerinden biri olan Güney Federal Bölgesi’nin doğu yarısında, kuraklık riskinin Mayıs ayına kadar devam ettiğini bildirdi.

Merkez, gelecek aya ilişkin hava tahmininde, “Güney federal bölgesinin doğu yarısında, olası yağış eksikliği nedeniyle kuraklık riski devam edecek.” dedi.

Analistler, Rusya’nın güneyinde etkili olan kuru hava nedeniyle tahıl mahsullerine ilişkin tahminlerini şimdiden düşürmeye başladı.

Merkezin bilimsel direktörü Roman Villefand, dün yaptığı açıklamada, mahsuller için hava durumunun “genel olarak normal” olduğunu belirterek, Güney ve Kuzey Kafkasya bölgelerinde durumun tatmin edici olduğunu kaydetti.

Tarım danışmanı Soficon, çiftçilerin geçen yılın aynı dönemindeki 3,8 milyon hektara kıyasla 19 Nisan itibarıyla 3,3 milyon hektar tahıl ektiğini söyledi.

Rusya Tarım Bakanlığı geçen hafta Rusya’nın tahıl hasadının 2023’teki 144,9 milyon tondan bu yıl 132 milyon tona düşebileceğini söyledi.

Rusya’daki Kuraklık, Tahıl Fiyatlarını Uçurdu..

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir