featured
  1. Haberler
  2. Gündem
  3. Çin Otomotiv Devi Türkiye Pazarına KDV Dahil 600 Bin TL Satış Fiyatıyla Sedan Araç Sokuyor!

Çin Otomotiv Devi Türkiye Pazarına KDV Dahil 600 Bin TL Satış Fiyatıyla Sedan Araç Sokuyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Otomobil sektöründeki dev isimler arasında yer alan Çin’li  Changan Avrupa planları doğrultusunda Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor. Changan Alsvin modeli, Fiat Linea veya Renault Taliant gibi düşünülebilir. Lüks donanımdan uzak olmasının yanı sıra uygun bir otomobil olarak ön plana çıkıyor.

Çin’deki modelleri peynir ekmek gibi satan Changan her bütçeye uygun olarak geliştirdiği modellerle tanınan bir isim. Changan Alsvin modelinin en önemli artılarından birinin uygun fiyatı. Çin dışında bazı pazarlarda satışa sunulan Changan Alsvin modelinin Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor.

Çinli otomobil üreticisi Changan, geniş bir ürün yelpazesine sahip. Şirket, lüks SUV modellerinden herkesin rahatlıkla alabileceği sedan modellere kadar geniş bir ürün seçeneği sunuyor.

Genel olarak Egea ya da Linea sınıfında bir otomobil olan Alsvin, 1.0 litrelik atmosferik bir motorla gelecek. Şehir içi kullanım için uygun olan otomobilin maksimum hızı ise saatte 150 km olacak.

Tasarımında 1.0 litrelik atmosferik bir motora sahip olan eski bir motor, performans konusunda büyük beklentilere girmemek gerektiğini gösteriyor. Ancak uygun fiyatıyla dikkat çeken bu motor, kullanıcılar için cazip bir seçenek olabilir.

Otomobilin lansmana özel fiyatının 600.000 TL olacağı ve en düşük ÖTV diliminden satışa çıkacağı belirtiliyor. Changan Alsvin’in bu kadar ucuz bir fiyattan satışa çıkmasının temel nedeni ise kısa sürede önemli bir müşteri kitlesine ulaşabilmek. Changan bu noktada reklam bütçesini indirim olarak kullanıcılara sunacak. Yani indirimli fiyatlar sayesinde yollarda artan Changan Alsvin sayısı, markanın kendi reklamını yapmış olacak.

Çin Otomotiv Devi Türkiye Pazarına KDV Dahil 600 Bin TL Satış Fiyatıyla Sedan Araç Sokuyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Hiç gerçekçi gelmiyor, geçen sene de 399 bine gelecekti. Ama hala gelemedi ne hikmetse

    Cevapla