featured
  1. Haberler
  2. Gündem
  3. CHP Genel Başkanı Özgür Özel; “Asgari ücrete zam yapmazlarsa meydanları doldururuz”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel; “Asgari ücrete zam yapmazlarsa meydanları doldururuz”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Genel Başkanı Özel, “Eğer asgari ücrete zam yapmazlarsa bu konuda her platformda mücadele ederiz. En son sokaklara dökülürüz. Meydanları doldurur en sert tepkiyi gösteririz” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kurban Bayramı’nda memleketi Manisa’ya geldi. Özel, Hatuniye Camisi’nde kıldığı bayram namazının ardından caminin önünde vatandaşlarla bayramlaştı.

Camiden ayrılırken basın mensuplarına açıklama yapan Özel, tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ederek, Filistin başta olmak üzere dünyanın pek çok bölgesinde insanlığa karşı işlenen suçların son bulmasını diledi.

Dünyadaki bütün ülkelerin Filistin devletini tanımasını ve İsrail’in işlediği insanlık suçuna, katliamlarına ve soykırımına karşı sert tedbirlerin artık alınmasını dileyen Özel, “Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi yurtta barış istiyoruz, dünyada barış istiyoruz. Bu güzel bayram gününden sonra artık ne ülkemizde ne dünyanın herhangi bir yerinde çocukların, annelerin gözyaşı olmasın, savaşlar olmasın. Bundan sonra herkes barış içinde yaşasın temennisini taşıyoruz.” diye konuştu.

Özel, bir gazetecinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İtalya ve İspanya ziyaretleri dönüşünde uçakta gazetecilere yaptığı açıklamalara ilişkin sorusu üzerine, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Sayın Cumhurbaşkanı dün uçakta demiş herhalde ‘iadeiziyaretimizi hazmedemeyenler oldu’. Biz o sözü hiç üzerimize almıyoruz çünkü bu işi başlatan biziz. Herkesin gözü önünde oldu. Herhalde bunu yine kendi ittifak ortağına söylüyor. Burada sorun şu ki Cumhur İttifakı’nın ortakları bizim üzerimizden iletişim kuruyorlar. Ramazan ve Kurban bayramlarında yaptığımız gibi lütfen birebir doğrudan iletişim kursunlar. Birbirlerine iyi söz de söyleyeceklerse birbirlerine söylesinler. Kötü söz söyleyeceklerse de birbirine söylesinler.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel; “Asgari ücrete zam yapmazlarsa meydanları doldururuz”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir