featured
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. Emlakçıyı çarptılar 14 milyon buhar oldu..

Emlakçıyı çarptılar 14 milyon buhar oldu..

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Kağıthane’de bir emlakçının, gayrimenkul satışına ilişkin aracılık etmesi amacıyla anlaştığı kişi tarafından dolandırılmasına ilişkin bir şüpheli gözaltına alındı.

Kağıthane’de bir emlak ofisinde 3 Temmuz günü meydana gelen olay iddialara göre şöyle yaşandı:

Emlakçı M.G.’ye bir başka emlakçı aracılığı ile lüks bir daire satışı işi geldi. M.G. dairenin satılması için 3.2 milyon euro bedelle ilana çıkardı.

Emlakçıyı birkaç gün sonra arayan İngiltere vatandaşı kadın Florentina G., evi çalıştığı şirket adına satın almak istediklerini söyledi.

Yine iddiaya göre, emlakçıya ‘Evin satış bedelini 4 milyon euro, yani yaklaşık 140 milyon lira olarak gösterelim aradaki 800 bin euroyu da yarı yarıya komisyon olarak bölüşürüz’ dedi.

Emlakçı M.G. bu teklifi kabul edince İngiliz kadın Florentina G.’nin planı devreye girdi. Emlakçıya ‘Ben satışı ayarlarım sen de o kadar para var mı görmek istiyorum. Sen parayı hazırla gelip göreyim’ dedi. Anlaşmanın sağlandığı gün 3 Temmuz sabahı Londra uçağıyla gelen Florentina G.’nin aynı uçakta iş ortağı olan sevgilisi de vardı. Ancak uçaktan çıkar çıkmaz, birbirlerini tanımıyorlarmış gibi yaptılar, ayrı ayrı taksilere binip havalimanından ayrıldılar. Florentina G. hemen Kağıthane’deki emlak ofisine geldi. M.G. 400 bin euroyu bir zarfa koymuş bekliyordu. İngiliz kadın zarfı aldı biraz inceleyip çantasına attı.
Emlakçı duruma itiraz etti, ‘komisyonu satış bitince alacaksın paran burada hazır’ dedi. Bunun üzerine kadın hiç itiraz etmedi, çantasından çıkardığı zarfı tekrar emlakçıya verdi ve oradan ayrıldı.

14 MİLYON LİRA YERİNE 5 BİN LİRA KOYDU

Bir süre sonra İngiliz kadının verdiği zarfın farklı olduğunu düşünen emlakçı durumdan şüphelendi. Hemen zarfı açıp baktığında hayatının şokunu yaşadı.

Zarfta euro yerine İran Riyalleri vardı. 14 milyon lira değerindeki euroları İngiliz kadın kaşla göz arasında değeri 5 bin lira eden İran Riyalleri olan zarfla değiştirmişti.

Hayatının şokunu yaşan emlakçı hemen durumu polise bildirdi. Aynı gün içinde haber alan Asayiş Şube Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri harekete geçti.

Şüphelileri yurt dışına çıkmadan önce yakalamak için zamanla yarışan ekipler, emlak ofisine gelip zarfı değiştiren kadını yüzlerce kamera izleyerek adım adım takip etti.

Kadın paraları aldıktan sonra önce Kapalıçarşı’ya gitmiş, orada bir mağazadan alışveriş yapıp kılık değiştirmiş, ardından da Aksaray’da bir restorana oturmuştu.

Buradaki görüntüleri de inceleyen ekipler, kadının kısa süreliğine lavaboya gittiğini, onun peşinden ise iş ortağı, sevgilisinin aynı kapıdan içeri girdiğini ve 30 saniye sonra yine birbirlerini tanımıyorlarmış gibi oradan ayrıldıklarını belirledi.

İki şüphelinin yurt dışına çıkış yapmak için havalimanında olduğunu da belirleyen polis, şüpheli sevgililerden Gıanı Nıcosur S.’yi Münih uçağında yakaladı.

Paraların 15 bin euroluk kısmını ele geçirdi. İngiliz kadın Florentina G’nin ise dakikalar önce Paris uçağına binip ülkeyi terk ettiği tespit edildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince sorguya alınan İngiltere vatandaşı ve Romanya pasaportlu Gıanı Nıcusor; “Florentina’yı daha önceden hiç tanımadığını buradayken bir geceliğine ilişki yaşadığını” söyledi, paraların da kendi parası olduğunu savundu.

Şüpheli Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Polis şimdi kaçan İngiliz kadının ve onun olası yurt içindeki iş birlikçilerini araştırıyor.

Emlakçıyı çarptılar 14 milyon buhar oldu..

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir