featured
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. Neslin Güngen operasyonunda vergi müfettişi detayı

Neslin Güngen operasyonunda vergi müfettişi detayı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal medyada Neslin Güngen olarak bilinen Neslihan Güngen ve İnanç Güngen’in de aralarında bulunduğu şüphelilere yönelik operasyonda sıcak gelişme. Fenomen Neslin Güngen’le kayıt dışı görüşmeler yapan vergi müfettişi de gözaltına alındı.

Güzellik merkezi sahipleri Neslihan Güngen ve eşi İnanç Güngen’in de gözaltına alındığı Kuyu-8 Operasyonu’yla ilgili detaylar ortaya çıktı. Suç işlemek için örgüt kurma, suçtan kaynaklanan mal varlığının değerlerini aklama, resmi belgede sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık suçlarıyla ilgili düzenlenen operasyonda sosyal medya fenomeni Neslin Güngen’in kayıt dışı görüşmeler yaptığı vergi müfettişinin de gözaltına alındığı ortaya cıktı.

Gözaltına alınan Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngen’in de aralarında bulunduğu operasyonda gözaltına alınanlardan birinin MASAK tarafından görevlendirilen vergi müfettişi olduğu öğrenildi. Vergi müfettişinin Güngen çifti hakkında yürütülen mali soruşturmada yetkili olduğu fakat şirketler İnanç Güngen’in üzerine olmasına rağmen 30’dan fazla kere Neslim Güngen’i arayarak kayıt dışı görüşme talep ettiği ortaya çıktı.

YUMAK İPLERLE GENÇLEŞTİRİCİ TEDAVİ YALANI 

Şüphelilerin Ankara’da 2 bin lira karşılığında sahte ustalık belgeleri düzenlendiği, bu belgelerin 20 bin lira karşılığında franchise olarak tabir edilen bayilere satıldıkları belirlendi. Yine bu bayilerin çoğunun sisteme kayıtlı belgelerinin mevcut olmadığı tespit edilmedi.

Operasyonda, çok sayıda fişek, narkotik madde, yasadışı ilaç, kozmetik ürün, nakit para ve medikal cihazlara el konuldu öğrenildi
Çalışmalarda herhangi bir özelliği olmayan yumak ipler ile marketten alınan sıradan nemlendirici kremlere marka etiketi basılarak “kolajen ip tedavisi”, “gençleştirme ip tedavisi” gibi şekillerde pazarlamalar yapıldığı saptandı. 

1,5 MİLYAR LİRALIK HESAP HAREKETİ  

İncelemelerde bayilik anlaşması yapmak isteyen kişilerden isim hakkı adı altında yüksek meblağda para talebinde bulunulduğu ve bu ödemelerin banka kanalıyla değil, taşınır veya taşınmaz malların devri şeklinde gerçekleştirildiği anlaşıldı.
Yapılan çalışmalarda Neslihan Güngen ve İnanç Güngen tarafından yönetilen şirketler arasında 1,5 milyar liralık hesap hareketi olduğu da tespit edildi.

ŞÜPHELİ SAYISI 61’E YÜKSELDİ

Öte yandan soruşturma kapsamında 7 kişinin daha yakalanmasıyla gözaltına alınan şüpheli sayısı 61’e yükseldi.

EMNİYETTE SERGİLENDİ

Sosyal medya fenomeni olarak bilinen güzellik merkezleri sahibi Neslihan Güngen ve eşi İnanç Güngen’in de gözaltına alındığı soruşturma kapsamında el konulan bazı lüks araçlar ise İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Yerleşkesi’nde sergilendi.
Sergide, otomobillerin yanı sıra güzellik merkezlerinde kullanılan ve UTS kayıtları olmadığı belirlenen epilasyon, cilt bakım makinesi, bölgesel zayıflama ve sıkılaştırma cihazı, buhar makinesi gibi çeşitli cihazlar ile yasa dışı ilaç ve kozmetik ürünler de yer aldı.

Kaynak: patronlardunyasi.com

Neslin Güngen operasyonunda vergi müfettişi detayı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir