featured
  1. Haberler
  2. Dünya
  3. Samsung’un Akılllı Yüzüğü Piyasaya Çıktı

Samsung’un Akılllı Yüzüğü Piyasaya Çıktı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsung, en yeni giyilebilir cihazı Galaxy Ring ile fitness ve sağlık takip teknolojisi tutkunlarını cezbetmeyi umuyor.
Yapay zeka (AI) ile “süper şarj” olduğunu söylediği cihaz ekosistemine en son eklenen cihaz, çarşamba günü Galaxy Unpacked etkinliğinde piyasaya sürüldü.
Çeşitli sağlık ölçümlerini izlemek için küçük sensörler kullanan akıllı halkalar, şimdiye kadar niş bir ürün oldu; ancak son zamanlarda İngiltere erkek futbol takımı tarafından kullanılması manşetlere taşındı.
Görünen o ki Samsung, akıllı yüzük pazarına henüz girmemiş en büyük teknoloji şirketi haline gelerek bunu değiştirmeye çalışıyor.
CCS Insight analisti Ben Wood, ürün seçiminin Samsung için “ilginç bir bahis” olduğunu ve şirketinin 2025 yılında toplamda yaklaşık dört milyon akıllı yüzükten oluşan küresel bir pazar olacağını tahmin ettiğini söylüyor.


BBC’ye “Satılması beklenen 250 milyon akıllı saatle karşılaştırıldığında bu bir yuvarlama hatası” dedi.
Ancak diğerleri Samsung’un akıllı yüzükleri daha yaygın hale getirmeye yardımcı olabileceğini öne sürüyor.
Pazar araştırma şirketi IDC’nin analisti Francisco Jeronimo, “Çoğu tüketici için, Samsung’un akıllı yüzüğü, akıllı yüzüğü kullanırken kuracakları ilk temas olacak ve bu akılda kalan farkındalık, uzun vadede büyük bir fark yaratacak” diyor .
Samsung’un İngiltere ve İrlanda’daki başkan yardımcısı ve mobil bölümünün başkanı James Kitto, yüzüğün lansmanını şirket için “büyük bir an” olarak müjdeledi

Akıllı Yüzük Nedir?

Akıllı yüzükler kalp atış hızı, uyku ve adet döngüsü gibi sağlık göstergelerini takip edebiliyor.
Pazar şu anda Fin sağlık teknolojisi firması Oura’nın hakimiyetinde.
Son yıllarda yüzükler, Kim Kardashian gibi ünlüler için fitness teknolojisinin vazgeçilmezi haline geldi.
Analistler, küçük boyutları ve daha şık görünümleriyle Apple Watch ve Google Pixel Watch gibi akıllı saatlerin halefi olabileceklerini söylüyor.
Bay Kitto, Samsung Galaxy Ring’i “7/24 doğru sağlık, sağlıklı yaşam ve uyku takibi sunan şimdiye kadarki en küçük ve en farklı ürün” olarak tanımladı.
Akıllı saatler genellikle akıllı yüzüklerden daha fazla sensöre sahiptir ve bu da onların daha geniş bir yelpazedeki sağlık verilerine erişmesine ve bunları sağlamasına olanak tanır.
Ancak Bay Jeronimo, “daha az müdahaleci” akıllı yüzüklerin, özellikle geceleri uyku düzenlerini takip etmek için büyük bir akıllı saat takmak istemeyenler için kullanışlı, konforlu ve şık bir alternatif sağlayabileceğini söylüyor.
Cihaz, Android 11 veya üzeri işletim sistemiyle çalışan Samsung Galaxy akıllı telefonlarıyla çalışıyor ve 24 Temmuz’da İngiltere’de 399 £ fiyatla raflara çıkacak.
Durham Üniversitesi bilgi sistemleri doçenti Dr. Efpraxia Zamani, BBC’ye yaptığı açıklamada, Samsung’un daha geniş bir ürün ekosisteminin bir parçasını oluşturan ve kullanıcıların sağlık ve refahına ilişkin bilgiler sunan Galaxy Ring’in birçok tüketici için “çekici bir teklif” olabileceğini söyledi.
Ancak sağlık verilerine erişen ve bunları izleyen ürünlerin kullanıcılarının, hangi verilerin toplandığına, nasıl ve nerede paylaşıldığına dair dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyardı.
“Bir ekosistemin parçası olmak, yüzükten, saatten, telefondan veri toplanabileceği ve daha sonra bir araya getirildiğinde bunların olumlu etkilerin yanı sıra daha da olumsuz etkileri olabileceği anlamına geliyor” dedi.

Samsung’un Akılllı Yüzüğü Piyasaya Çıktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir